Broker - GBU Global Łódź
GLOBAL

Firma

Grupa Brokerów Ubezpieczeniowych GLOBAL Sp z o.o rozpoczęła swoją działalność w roku 1997r jako broker ubezpieczeniowy specjalizujący się w ubezpieczeniach na życie.

Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoliły nam na opracowanie i wdrożenie wielu programów ubezpieczeń na życie dotyczących pracowników naszych Partnerów biznesowych. W programach tych wprowadziliśmy wiele niestandardowych i nowatorskich rozwiązań. Niektóre z nich zostały przez ubezpieczycieli wprowadzone do ogólnych warunków ubezpieczeń i obowiązują one do dnia dzisiejszego.

W 1999 roku został wyodrębniony zespół brokerów, który zaczął się specjalizować w przygotowaniu programów ubezpieczeń majątkowych.

Dynamiczny rozwój inwestycji publicznych w budownictwie, zwłaszcza w budowie dróg i mostów, wiązał się z szeroką kontrolą środków budżetowych wydawanych na te przedsięwzięcia. Wprowadzono szereg procedur inżynieryjno – zarządczych (min standardy FIDC) regulujących przebieg inwestycji, w tym wymagań dotyczących ubezpieczenia. Spowodowało to wiele problemów ubezpieczeniowych zarówno dla Zamawiającego jak i Wykonawców. Nasza Spółka włączyła się czynnie w rozwiązanie tych kwestii pośrednicząc w rozmowach pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcami, ubezpieczycielami
i inżynierem kontraktu. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy zasady pozwalające na prawidłowy opis ubezpieczenia robót budowlano-montażowych. Byliśmy jedną z pierwszych firm brokerskich w Polsce zajmującą się ubezpieczeniem robót budowlano-montażowych.

Wprowadzenie wymogu zawierania ubezpieczeń na drodze zamówień publicznych spowodowało konieczność opracowania dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia takiego postępowania. Wyszliśmy naprzeciw potrzebom podmiotów medycznych, które musiały stosować procedury postępowania przetargowego do wyłonienia ubezpieczyciela swojego majątku i odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności. Wielu naszych Klientów doceniło wkład pracy wniesiony prze nas w przygotowanie dokumentacji przetargowej, korzystając z naszych usług do dnia dzisiejszego.

Ścisła współpraca ze środowiskiem medycznym a w szczególności z Okręgową Izbą Lekarską w Łodzi przyczyniła się do opracowania programów ubezpieczeń PIGUŁKA I AMPUŁKA przeznaczonych wyłącznie dla tego sektora.

Naszym celem jest indywidualizacja programów ubezpieczeniowych dla naszych Klientów. Doświadczenie jakie zdobyliśmy czynnie uczestnicząc w przemianach rynku ubezpieczeń w ciągu ostatnich kilkunastu lat przyczyniło się do opracowania i wdrożenia niekonwencjonalnych rozwiązań
w opracowywanych przez nas propozycjach warunków ochrony .

Spółka szczyci się znakomitą reputacją na rynku, wynikającą z doświadczenia i kompetencji naszych brokerów. Wybierając naszą firmę zyskujecie Państwo zespół wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów, których celem jest znalezienie rozwiązań dostosowanych do Państwa potrzeb.

Jesteśmy członkiem organizacji biznesowych:Ta strona używa plików cookie. Są one wykorzystywane w celu gromadzenia danych statystycznych o odwiedzinach użytkowników oraz do celów marketingowych.
Dane analityczne są przez nas zbierane w sposób anonimowy. Możesz zablokować pliki cookie zmieniając ustawienia swojej przeglądarki - dowiedz się więcej
w Polityka prywatności oraz kto jest Administratorem danych.